Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Africký mor ošípaných (AMO) u domácich ošípaných a diviakov Vytlačiť
 

OZNAM

Regionálna veterinárna a potravinová správa Levice upozorňuie všetkých občanov, chovateľov ošípaných, aj neregistrovaných v náraznikovej zóne afrického moru ošipaných, že v prípade úhynu domácej ošípanej je majiteľ zvieraťa povinný tento ihneď nahlásit' RVPS Levice na telefonne číslo 036/631 23 52 alebo mobilné číslo 0908 714 675 a príslušnému súkromnému veterinárnemu lekárovi.

Nárazníková zóna afrického moru ošípaných (AMo) bola vyčlenená ako oblasť ktorá zahrňa časti okresu Levice -južne od cesty č.51 od hranice s okresom Krupina (Žemberovce - Levice - Kalná nad Hronom a ďalej východne od cesty č.76 (Kalná nad Hronom - Želiezovce - Čata)

 

Povinnosť nahásit' úhyn zvieraťa a podozrenie z nákazy vyplýva chovateľovi zo Zákona NR SR č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov a následných právnych predpisov. Pri nedodržaní týchto povinností hrozí chovateľovi sankcia v zmysle

platnej legislatívy, a to vo vyške od 400 do 1000 eur v prípade fyzickei osoby a od 10 000 do 160 000 eur v prípade fyzickej osoby podnikatel'a alebo právnickei osoby.

Chovatef je povinný okrem toho podľa § 23 ods. I citovaného zákona oznámiť na horeuvedené telefonne číslo aj dátum, čas a miesto vykonania domácej zakálačky minimálne jeden pracovný deň vopred.


 

Zverejnené 30.5.2018 -pc-


 

dnes je: 18.6.2019

meniny má: Vratislav

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka