Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Doprava v meste

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - doprava v meste

Pridať príspevok

 
pridané 19.3.2019 21:36:02

Križovatka

Dobry den prajem, po pozreti videozaznamu zo 4. zasadania MZ som s radostou skonstatoval, ze konecne sa zacne riesit krizovatka na hlavnom namesti v meste. Plne suhlasim s riesenim problematiky s vodorovnym a zvislym znacenim a pridanim ostrovcekov. Bohuzial odznelo aj zazracne slovo, ktore som nechcel pocut a to semafor. Neviem si predstavit, ked na cervenom bude stat 4 az 5 kamionov plus nejake auta este k tomu, tak situacia bude este horsia ako teraz. Viem, ze cele rokovanie je este v stadiu riesenia, len poprosim pocitajte aj s tym, ze kamion potrebuje na rozbeh viac casu ako osobne auto a ked budu stat v rade, tak sa budu vytvarat zapchy v meste, ktore nikto nechce. Dakujem za porozumenie a prajem Vam vela uspechov pri dalsich rokovaniach p. Urblík.

Truckdriver


 
Reakcia na príspevokpridané 27.3.2019 07:20:40

Vážený Truckdriver,

Organizácia dopravy hlavnej križovatky na Hlavnom námestí je v štádiu riešenia , vyhodnocujú sa výsledky sčítania dopravy, odborné názory a vyjadrenia dotknutých organizácií. Vaše správne postrehy sú známe odborníkom v oblasti dopravy a svetelné riadenie dopravy je len jednou z možností zabezpečenia bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Semafory budú navrhnuté až vtedy, keď to bude opodstatnené a odsúhlasené kompetentnými orgánmi.

Ing.Ján Urblík, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja


 
pridané 23.5.2018 08:21:44

cesta na ulici Agátová

Ďakujem za odpoveď. Dovoľte mi, aby som vyslovil názor na Vašu repliku. Vyhovujúci stav odvodňovacieho rigola by mala byť samozrejmosťou každý rok, pretože ak voda z nich zaplaví objekty a cesty, náklady na ich následnú opravu budú možno aj vyššie. Nemali by sme sa spoliehať len na prívetivosť počasia. Je samozrejme pochopiteľné, že pri deficite finančných prostriedkov ale i ľudských zdrojov je zložité postupovať tak, aby sme boli všetci zadosťučinení. Každopádne úlohou nás, obyvateľov mesta, je vás upozorniť na podobné problémy a to, či ich vyriešite, alebo nie resp. ktoré z nich vyriešite najskôr, je na vás. Dostali ste podnet, viete už o problémoch na Agátovej.

Ďakujem
Pekný deň

Domi


 
pridané 15.5.2018 09:25:39

cesta na ulici Agátová

Dobrý deň. Mal by som zopár pripomienok a otázok na technický stav vozovky na ulici Agátová. Keďže cez menovanú ulicu denne premáva ťažkotonážna nákladná doprava, je tento rizikový úsek vystavený enormnému zaťaženiu, čo má za dôsledok vytváranie rôznych druhov defektov na ceste. Medzi nimi aj zaujímavé prehlbovanie v strede vozovky, presne nad kanalizačnou sieťou. Keďže tu žijeme, tento negatívny progres sledujeme v priamom prenose. Ďalej je tu problém v podobe odvodňovacieho kanála za obytným priestorom, ktorý by mal vodu z polí bezpečne odviesť do kanalizácie. Tento menovaný kanál túto funkciu plniť pravdepodobne nedokáže, keďže je po celej dĺžke a hĺbke úplne zarastený náletovou burinou a plne zanesený zeminou. Je otázka času, kedy pri väčšom objeme dažďov našu cestu a kanalizáciu pod ňou znova vytopí voda, ktorá si nenašla cestu tam kde sme to chceli. Ďalej je tu problém v podobe neodprataného nánosu štrku ešte z čias zimných námraz. ktorý nám dráždi už nielen vizuálny efekt, ale aj zdravotnú stránku nášho života, keďže sa z neho uvoľňuje prach. Je všeobecne známe, že tento vrch je v neustálom pohybe, vystáva teda otázka, či kombinácia týchto faktorov nevytvára nebezbečenstvo pre ľudí, žijúcich na tejto ulici, ale i na ulice pod ňou. Čo s tým?

Domi


 
Reakcia na príspevokpridané 22.5.2018 13:43:04

Odpoveď do diskusie:

V meste Šahy je dlhodobý deficit finančných prostriedkov na opravu povrchu chodníkov a ciest. Napriek tomu sa mesto snaží postupne každoročne po úsekoch znižovať tento deficit, preto aj oprava vozovky na Agátovej ulici bude zaradená do plánu opráv miestnych komunikácií. Vyčistenie vozovky na ulici po zimnej údržbe je zaradené do harmonogramu upratovania.

Momentálne nie sú v rozpočte mesta vyčlenené financie na vyčistenie odvodňovacieho rigola za obytnou zónou na Agátovej ulici. Po vyriešení financovania bude zaradené do harmonogramu údržby verejných priestranstiev aj vyčistenie odvodňovacieho rigola.


Ing.Ján Urblík, vedúci oddelenia


 
pridané 4.1.2018 11:57:46

kruhac pri Lidli

Dobry den prajem, mal by som 2 otazky/pripomienky:

1/ kruhovy objazd pri Lidli ma znacne poskodeny povrch vozovky, pravdepodobne od nakladnych vozidiel premavajucich cez mesto, no v nemalej miere od tazkej techniky, ktora sa podiela na vystavbe ZF. Verim, ze po ukonceni vystavby dojde aj k naprave poskodenia.

2/ uz dlhe roky sa na hlavnej ceste (pri ulici Obrancov Mieru) nachadza merac rychlosti, ktory je stale nastaveny na 40km/h. Mnohi cudzokrajni vodici potom blokuju premavku pomalou jazdou v domneni, ze plati styridsiatka. Viem, ze merac nepatri mestu, a je len orientacny (neospravedlnuje to nevedomost pravidiel vodicov), no niekto to tam musel kedysi so suhlasom mesta namontovat, a ten niekto by mal byt za jeho prevadzku a spravnu funkcnost aj zodpovedny. Myslim, ze nie je velky problem nastavit limit na 50km/h, len treba trosku za tym ist.

Dakujem pekne

vodic


 
Reakcia na príspevokpridané 9.1.2018 09:36:55

Vážený p. vodič,

1) Okružná križovatka pri Lidli sa nachádza na ceste I. triedy I/66, a tým pod správu Slovenskej správy ciest Bratislava. Povrch vozovky v okružnej križovatke vplyvom ťažkej nákladnej dopravy je poškodený už dlhodobo, ale po ukončení výstavby závodu ZF bude mesto žiadať o rekonštrukciu povrchu vozovky.

2) Keďže merac nepatri mestu, a je len orientacny, nikoho neobmedzuje v dodržiavaní pravidiel cestnej premávky! Maximálna povolená rýchlosť na území obce je, zdôrazňujem, len maximálna. To, že merač rýchlosti ukazuje nižšiu rýchlosť ešte neznamená, že ju vodič musí presahovať, naopak upozorňuje ho na to, že sa svojou rýchlosťou približuje k maximálne povolenej rýchlosti, čo prispieva k bezpečnosti premávky na území mesta.


Ing. Ján Urblík, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja


 
pridané 24.2.2016 13:42:42

zastavka

dobry den.
chcela by som sa spytat preco sa postavila zastavkova tabula pred bytovku na berneckej 4.byvam tu tridsat rokov ale tu nikdy autobusy nestali.Aj o poriadok sa budu starat SAD.

obyvatelka


 
Reakcia na príspevokpridané 29.2.2016 07:38:10

Vážená obyvatelka,

umiestnenie nových označení autobusových zastávok dopravca vykonal v zmysle usmernenia Okresného dopravného inšpektorátu v Leviciach.

S úctou

Róbert Rakyta, referent oddelenia výstavby, ŽP a RR


 
pridané 24.2.2016 13:19:11

zastavka

dobry den.
chcela by som sa spytat preco sa dala dalej tabula autobusovej zastavky na berneckej ulici na pravej strane?byvam tu 30 rokov ale autobusy vzdy zastavovali pred domom c.3.

rodacka


 
Reakcia na príspevokpridané 29.2.2016 07:37:38

Vážená rodáčka,

umiestnenie nových označení autobusových zastávok dopravca vykonal v zmysle usmernenia Okresného dopravného inšpektorátu v Leviciach.

S úctou

Róbert Rakyta, referent oddelenia výstavby, ŽP a RR


 
pridané 8.4.2015 10:07:14

Körforgalom

Lesz valaha valami a már sokat emlegetett körforgalomból a Homokra vezető főúton a VÚB banknál?

Józsi


 
Reakcia na príspevokpridané 13.4.2015 07:05:35

Tisztelt Józsi!
 
Ipolyság város  vezetőségének tervei között szerepel a Fő tér jelenlegi forgalmi rendjének átszervezése, biztonságosabbá tétele. Elkezdődtek a tárgyalások az illetékes közlekedésbiztonsági szakemberekkel, tervezőkkel a lehetséges megoldásokról, hogy  elkészítethessük a kivitelezési tervdokumentációt. A javasolt műszaki megoldásról városunk polgárait értesíteni fogjuk.

Tisztelettel


Rakyta Róbert, az építésügyi, környezetvédelmi és területfejlesztési osztály dolgozója


 
pridané 19.11.2014 17:06:01

Vyhradené parkovisko

Vážený pán Csinger,
buď ste môj príspevok nečítal alebo nepochopil. Ja vás nežiadam, aby ste skúmali zdravotný stav Šahanov, ale aby ste prešetrili konkrétny prípad nevyužívania vyhradeného parkoviska. Neviem aké sú tie mestské smernice, jednoducho na tom mieste nik neparkuje, pričom ostatní budú zachvíľu parkovať na trávniku. To máme čakať, kým dotyčný nezomrie, aby sa uvoľnilo parkovacie miesto, ktoré sme dovtedy využívali všetci?

Obyvateľ Tabáňa


 

Vážený obyvateľ Tabáňa!
Reagoval som na tú časť príspevku za ktorú zodpovedám. To čí na vyznačenom park. mieste niekto parkuje a kedy, je mimo mojej zodpovednosti. Zatiaľ s úctou

Štefan Csinger, riaditeľ TS

pridané 18.11.2014 21:17:06

Vyhradené parkovisko

V Šahách v poslednom čase pribúdajú na sídliskách vyhradené parkoviská pre vozíčkárov. Konkrétne na sídlisku Tabáň pribudlo vyhradené parkovisko pri kotolni pre LV790CI. Toto parkovisko je tu už viac ako týždeň a od jeho vytvorenia ho nikto nevyužíva. V súčasnej dobe, keď je problém zaparkovať, tu toto miesto zíva prázdnotou. Nemám nič proti tomu, keď imobilný vozíčkár parkuje svojim autom na vyhradenom parkovisku, ale v poslednom čase majú vyhradené miesta občania, ktorí vôbec na to nie sú odkázaní, chodia do práce a vôbec nevyzerajú, že by mali nejaké zdravotné problémy. Pri riešení žiadostí by ste mali prihliadať aj na toto a miesta prideľovať len v prípadoch, keď je žiadateľ na to odkázaný. Prosím teda prešetriť tento konkrétny prípad, lebo mám za to, že tento občan vytiahne vozidlo z garáže raz za dva týždne a na hodinku zaparkuje s dobrým pocitom na "svojom" mieste. O to, či zdravý človek, ktorý denno denne chodí do práce po príchode domov nemá kde zaparkovať, sa nikto nestará.

Obyvateľ Tabáňa.


 

Po predložení všetkých potrebných dokladov, podľa platných mestských nariadení, bolo konkrétne parkovacie miesto vyznačené. Skúmanie zdrav. stavu žiadateľa nie je v kompetencii mesta.

Štefan Csinger, riaditeľ TS Šahy

pridané 30.10.2014 19:10:31

Zastavka autobusov pred SOU

Chcel by som sa opýtat či sa nebude riešit zastavka autobusov pri SOU a bývalej PLETE?Nikde som nevidel aby autobusy zastavovali na prechode pre chodcov,a tý potom klučkuju ako zajace medzi autami.Kým tam niekto neumrie,tak sa to riešit nebude.S pozdravom Nespokojný občan.

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 4.11.2014 07:20:19

Vážený občan,

predmetná zastávka autobusov pri medzinárodnej ceste Budapešť-Banská Bystrica slúži najmä pre občanov žijúcich v severnej časti mesta a študentov blízkych škôl. O potrebnosti zastávky autobusov v tejto oblasti nikto nepochybuje. Umiestnenie prechodov pre chodcov boli odsúhlasené Krajským dopravným inšpektorátom v Nitre. Mestský úrad si je vedomý, že umiestnenie zastávky a prechodov nie je optimálne a hľadal možnosti ich premiestnenia na vhodnejšie miesto. Vzhľadom na finančné a priestorové nároky vybudovania novej zastávky autobusov v tejto časti podľa platnej legislatívy nebolo možné túto zmenu realizovať. Vybudovanie blízkeho kruhového objazdu (znížila sa rýchlosť premávky) a častejšie kontroly príslušníkmi MsP zlepšili podmienky bezpečnej premávky v tejto oblasti.

Ing. Július Czajtányi, vedúci oddelenia


 
Položky 1-10 z 49

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka