Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Mestská polícia

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - mestská polícia

Pridať príspevok

 
pridané 16.2.2019 17:46:06

Zeleň 2

Dobrý deň. Ďakujem za odpoveď, ktorá je diplomatická a zároveň nedostačujúca vzhľadom na dnešnú situáciu s parkovaním. Pýtam sa vás kto je teda kompetentní zmeniť príslušné ustanovenia o vozidlách kategórie N1, primátor alebo mestské zastupiteľstvo? Keby sa hliadka MP prešla po ulici Széchenyiho, tak by zistila že vozidlo kategórie N1 parkuje už dlhšie na neasfaltovanej ploche a pritom blokuje vchod na detské ihrisko, ktoré vzhľadom na dobré počasie priťahuje naše detičky!!! Vodiči týchto vozidiel majú aj súkromné vozidlá ktoré parkujú na parkovisku a namiesto vozidiel kat.N1 by mohli parkovať osobné vozidlá pre ktoré to bolo vybudované!! Zaujímavé je že sú mestá kde sú schopní nájsť riešenie aj dopravnou značkou, a zakazujú parkovanie úžitkových vozidiel aj kategórie N1, lebo im došlo že majú problémy s parkovaním, a sú ochotní to riešiť. Ďakujem

Obyvatelka


 
pridané 7.1.2019 21:14:35

Zeleň.

Dobrý deň. Prosím vás dokedy musíme trpieť aroganciu majiteľov úžitkových vozidiel na ulici Széchenyiho? Nestačí že si kľudne parkujú na trávniku dokonca po novom si zablokujú aj vchod do priestorov na uloženie komunálneho odpadu. Úžitkové vozidlá by mali parkovať na parkoviskách ako je na bývalé SAD, nie? No asi príde aj na to že pred panelákmi budú za chvíľu parkovať aj nákladné vozidlá! Vyzerá to tak že kompetentní zvolia radšej pštrosiu politiku a nič sa nerieši radšej. !

Obyvatelka


 
Reakcia na príspevokpridané 11.1.2019 07:20:14

Vážená obyvateľka, páchateľov porušujúcich príslušné ustanovenia VZN č. 1/2011 o ktorých píšete riešime či už na základe vlastného zistenia alebo oznámenia, preto ak máte podozrenie z porušovania platných predpisov alebo zákonov zavolajte na našu tiesňovú linku 159 a oznámte nám to! Vami uvádzaný prípad bol hliadkou MsP preverený (vykonané šetrenie na mieste službukonajúcou hliadkou MsP), jedná sa o vozidlo kategórie N1, v čase šetrenia vozidlo nestálo na trávniku a ani vo vchode do kontajnerového stojišťa. Odporúčam Vám do pozornosti VZN mesta Šahy č. 4/2017, citujem z jeho ustanovení Čl.1. ods. 8.Parkovanie a státie na miestnych komunikáciách a ostatných verejných priestranstvách v meste Šahy v čase od 20.00 do 6.00 hod je zakázané vozidlám týchto kategórii:a) nákladné automobily (N2, N3).

b) autobusy (M2, M3)

c) prípojné vozidlá (O1, O2, O3, O4) a zvláštne vozidlá 2)

Takéto vozidlá môžu parkovať len na tých verejných priestranstvách, ktoré sú na tento účel určené. Parkovanie a státie vozidiel uvedených kategórii je povolené v čase od 6.00 hod do 20.00 hod. pokiaľ to nie je v rozpore s ustanoveniami tohto VZN a zákona NRSR č.8/2009 Z.z..Veľmi rád si Váše podnety vypočujem aj na našej centrále, kde ma môžete navštíviť!

Rudolf Mrázek, Náčelník MsP


 
pridané 8.11.2018 15:20:41

Mlynska ulica

Dobry den, prosim spravte uz konecne finalny poriadok s neprisposobivymi obyvatelmi na Mlynskej ulici. Teraz tam boli vytrznosti, dalej v skorych rannych hodinach tam denne postava podozrivy clovek a ciha na ludi a v neposlednom rade na nas utocia ich psi. Pocas dna sa aj tito obcania poflakuju po ulici a piju alkohol, ponukaju drogy a obtazuju ludi a pytaju od deti peniaze!

obyvatelka


 
Reakcia na príspevokpridané 14.11.2018 06:23:08

Vážená obyvateľka, v udalostiach ktoré uvádzate polícia už koná.
Pokiaľ máte konkrétne informácie o porušovaní právnych predpisov, je potrebné prísť podať oznámenie.Pri podozrení z porušovania verejného poriadku ihneď volajte tiesňovú linku 159.

Rudolf Mrázek, Náčelník MsP


 
pridané 1.11.2018 18:15:42

Parkovanie

Dobrý deň. Žial čoraz väčší problém máme s parkovaním pred bytovkami.Arogancia niektorých vodičov je už neúnosná. Niektorý majú po dve autá a na to už nie sú kapacity, dokonca je prípad že vodiči ztp majú vyhradené parkovisko a veselo si parkujú aj s druhým vozidlom čo už absurdné!!. Je na to vôbec riešenie? Ďakujem.

Boháč J.


 
Reakcia na príspevokpridané 5.11.2018 10:33:48

Pozdravujem Vás p. Boháč.

Nie som odborník na dopravu ale na margo Vašej otázky krátko uvádzam, aj v súčasnosti mesto pracuje na pláne statickej a dynamickej dopravy v našom meste, patrí k tomu aj obnova a doplnenie dopravného značenia, zjednosmernenie niektorých ulíc, čím vzniká priestor aj na vytváranie nových parkovacích miest. Ak sa v budúcnosti v našom meste bude koncepčne riešiť parkovanie, nevyhneme sa pravdepodobne zavedeniu tzv. rezidentského parkovania.


Rudolf Mrázek, Náčelník MsP


 
pridané 6.6.2018 11:54:08

Parkovanie pri Lidl ihrisku

Kontroluje niekto , ako parkujú návštevníci ihriska ? Na zastavanom území parkujú s dodávkami z ktorých tečie olej, môžte ich vidieť denno denne ako pribúdajú fľaky od oleja.

Občan


 
pridané 20.4.2018 10:55:44

Verejné priestranstvá!

Dobrý deň.
Moja otázka znie, dalo mesto súhlas na zriadenie šrotoviska, parkoviska na trávnatých miestach v mestskej časti? Ak nie tak to riešte! Aj to málo zelene čo máme je zničené.
Ďakujem!

Šahan


 
Reakcia na príspevokpridané 23.4.2018 09:44:14

Vážený Šahan, ak sa jednalo alebo jedná o verejné priestranstvo v mestskej časti Preseľany nad Ipľom, prípad je v riešení.

Rudolf Mrázek, Náčelník MsP


 
pridané 6.3.2018 19:19:38

Koryto potoka.

Vážená mestská polícia, to čo sa deje v mestskej časti západne od Šiah to je už neúnosné. Jedna rodina pod číslom domu 115 vyrúbala už celú vegetáciu oproti činžiaku v koryte potoka aspoň 30 metrov dreva, lesa. Je na čase aby za takýto čin boli potrestaný! Toto nemusíte zverejniť ale čo je veľa to je veľa.

Ochranár.


 
Reakcia na príspevokpridané 9.3.2018 07:06:02

Vážený pán ochranár.

Na základe vášho podnetu hliadka MsP Šahy vykonala šetrenie vo veci výrubu lesa popri potoku "Kamenec" v mestskej časti Preseľany nad Ipľom. Bolo by potrebné upresniť miesto činu, nakoľko hliadka neregistrovala pri obhliadke konanie v rozsahu, ako vy ju opisujete a obyvatelia obce mali k veci záporný postoj. Rodina ktorú spomínate, popiera protiprávne konanie.

Mgr. Štefan Máté, Zást. náčelníka MsP


 
pridané 13.10.2017 15:45:04

R3-as út.

Tisztelt Polgármester úr!
Legyen olyan kedves tájékoztasson az okt. 9,-én Korponán lezajlott R3-as úttal kapcsolatos megbeszélés kimeneteléről, eredményéről, záradékáról.
Köszönöm.

Wollent József


 
Reakcia na príspevokpridané 16.10.2017 12:13:07

Tisztelt Wollent József.

A szervezők információja szerint a találkozóról lesz egy hivatalos sajtóközlemény, viszont elmondhatom, hogy a vita széleskörű volt. Mivel Korpona és Ipolyság központjában egyre fokozódik a közlekedés a beszélgetés lényege a két várost elkerülő út mielőbbi megépítése volt.

Štefan Gregor, polgármester


 
pridané 12.6.2017 12:31:27

Ohlásenie

Dobrý deň, z dôvodu slávnostnej procesie si vás dovoľujem požiadať o pomoc pri jej bezpečnom priebehu.Sprievod sa uskutoční v nedeľu 18.6. 2017 v čase od 10.15hod do 11.15hod. Začne pred katolíckym farským kostolom v Šahách, bude smerovať popri bývalej poliklinike, vedľa budovy OTP banky a späť ku kostolu.

Za vašu pomoc vopred ďakujem.
Mgr. Gerhard Glazer - Opitz
farský administrátor

Gerhard Glazer - Opitz, farnosť Šahy


 
pridané 7.6.2017 19:29:26

Parkovanie

Dobry vecer.Byvame v cinziaku.A je taky den ze nemame miesto kap parkovat tak kde mame dat auto?ved na zelenu travu do autobusovej zastavke a na cestu nemozeme.Tak co mame robit.Preto by sme nemali mat auto?Je malo miest na parkovanie.To by malo meste urobit aby bolo dost miesto na parkovanie

GABRIELLA


 
Reakcia na príspevokpridané 8.6.2017 14:24:42

Vážená GABRIELLA!

Dobrá téma, nakoľko sa práve vedenie mesta venuje problematike statickej aj dynamickej dopravy. Napíšete v ktorej lokalite bývate, koľko áut Vaša rodina vlastní, aké sú Vaše konkrétne predstavy ohľadne riešenia parkovania, napr.: kde, koľko, na úkor čoho, prípadne možné zdroje financovania.
Budem rád a určite nie len ja, ak sa s nami podelíte o Vaše myšlienky a predstavy.

Ďakujem,

s pozdravom

Rudolf Mrázek, Náčelník MsP


 
Položky 1-10 z 88

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka