Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Otázky pre primátora

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - primátor

Pridať príspevok

 
pridané 11.9.2019 23:28:41

Psí vrch

Dobrý večer p. primátor, chcel by som sa Vás opýtať kedy bude opravená cesta ,,zaasfaltovaná.. na ulici Andreja Kmeťa zdola smerom nahor? Ledva sa odtiaľ dá chodiť po vozovke - samé diery sú v nej, výtlky, výmole... a už si myslím že by to bolo fakt na čase to opraviť, lebo tam treba dávať neustále pozor na to aby sa nejaké auto kolesom nedostalo náhodou do danej diery. Celá tá cesta zdola smerom nahor, až kým nezačína tá nová zaasfaltovaná cesta čo sa tam robila pred rokom vyššie smerom na garáže, je v katastrofálnom stave a mohli by ste sa na to prísť pozrieť že v akom hroznom stave to tam je.
Ulica Agátová a ulica Alojza Szokolyiho: Je tu taký problém, že obe ulice, ktoré končia, a potom sa spájajú s ulicou Ľ.Štúra, nie sú vyvesené na konci týchto dvoch ulíc dopravné značky STOP alebo Daj prednosť v jazde, potom sa niektorý vodiči nevedia riadiť a sú zmätený, ked vychadzaju z konca týchto dvoch ulíc na ulicu Ľ.Štúra bud z Agátovej hornej na Ľ.Štúra alebo z nižšej Alojza Szokolyiho. Prvá vyššia ulica Agátová sa končí tvarom križovatky na ulicu Ľ.Štúra a druhá nižšie ulica A. Szokolyiho končí tvarom písmena T ako križovatky na ulicu Ľ.Štúra. Aj na toto by ste sa mohli prísť pozrieť a tiež si myslím, že by to tak bolo lepšie keby tam tie dopravné značky boli dané vyvesené, bolo by to tak lepšie.

Dávid Kováč


 
Reakcia na príspevokpridané 12.9.2019 10:02:46

Vážený p. David Kováč.Poznám veľmi dobre stav našich ciest a komunikácií a viem, že mnohé potrebujú opraviť. Obrovský investičný deficit, ktorý sme zdedili sa nedá dohnať v krátkom čase. Za posledné roky sme do opravy ciest a chodníkov investovali skoro 400.000,-€. Aj tento rok je naplánovaná oprava ciest vo výške cca 80.000,-€. Máme zoznam verejných komunikácií, ktoré je potrebné opraviť a každý rok pri schvaľovaní rozpočtu sa s určitou sumou ráta. To, že ktoré sa budú opravované budúci rok, sa určí po schválení rozpočtu na budúci rok.

Križovatky, ktoré spomínate nie sú označené vodorovným ani zvislým dopravným značením, ale naša legislatíva platí a tu sa musí uplatniť pravidlo pravej ruky, teda účastník cestnej premávky prichádzajúci prvý sprava má prednosť. Teraz sa spracováva tzv „ dopravný generel „ na túto oblasť a zapracujeme tam aj zvislé označenie, ktoré by sa následne v rokoch 2020 a 2021 mohlo osadiť. Ale takýto projekt je pomerne zdĺhavá a komplikovaná vec.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 2.9.2019 16:41:53

Odpoveď

Vážený pán primátor, ďakujem za Vašu odpoveď. Mimochodom v obidvoch prípadoch sme smeti vyložili už predchádzajúci večer a predsa neboli odobraté.

Rodina Mészárosová


 
pridané 30.8.2019 16:53:37

Odvoz smetí

Vážený pán primátor, mala by som iba krátku otázku,či ešte máme naďalej separovať odpad alebo nie, nakoľko 12. augusta 2019 to už sa stalo v tomto roku druhý krát, že sme si nazbierané iné smeti vyložili pred bránu a aj to tam zostalo.Za Vaš odpoveď vipred ďakujem:

Rodina Mészárosová, ul I. Madácha , Homok


 
Reakcia na príspevokpridané 2.9.2019 15:12:11

Vážená rodina Mészárosová !Bývam o pár ulíc ďalej, a keď som predošlý deň večer alebo skoro ráno vyložil odpad, nemal som ešte ani raz problém s neodvezeným odpadom.

Ak je včas /ráno do 7.00/ v deň zvozu triedeného odpadu tento vyložený viditeľne pri dráhe zberového vozidla, zamestnanci TS nemajú dôvod ho nepozbierať.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 31.3.2019 17:23:46

Separovaný zber odpadu pre cintorín

Dobrý deň,

neuvažovali ste ešte o možnosti separovania odpadu na cintoríne? Ľudia tam každý deň vyhadzujú veľké množstvo skla či plastov (kahance, vyhorené sviečky), možno by danej veci pomohli aspoň menšie koše, určite by to nebolo zbytočné alebo nezmyselné. Odpovedi sa poteším!:o)

Kapor


 
Reakcia na príspevokpridané 1.4.2019 10:11:28

Vážený p. „ Kapor „Ďakujeme za podnet. Do cintorína sa osadia farebne rozlíšené a označené 240l zberné nádoby na plast a sklo. Budeme dôrazne sledovať ako ich občania využívajú.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 21.3.2019 19:55:28

Fajčenie v areáli základnej školy

Vážený pán primátor, s podnetom na riešenie nežiaduceho stavu čo sa týka fajčenia maďarských učiteliek a riaditeľa základnej školy Pongrácza sme oslovili aj školský úrad. Ide o dlhšiu dobu pretrvávajúci jav, čo riaditeľ s mladými učiteľkami denno-denne cez všetky prestávky fajčia za budovou resp. pred budovou školy a naše deti zo slov. školy majú pozerať čo sa deje a dýchať cigaretový dyn nakoľko sa nejdná o ojedinelý prípad. Sťažnosť sme podali aj na riaditeľstvo, vieme, že sa jednalo s vedením maďarskej zš, aby rešpektovali zákaz fajčenia ale čo už od nich čakať, keď je v ich spoločnosti sám riaditeľ, ktorý ide príkladom.
Nekazte morálku našich detí, nech sa chichocú v reštike ale nie v školskom areáli.Ďakujeme za riešenie podnetu.

nahnevaní rodičia


 
pridané 15.1.2019 12:23:36

Výberové konania

Pán primátor!

Pri začiatku Vášho nového volebného obdobia chceme Vám osloviť, že by bolo vhodné a správne vyhlásiť výberové konania na funkcie vo Vašej kompetencii, hlavne:
- riaditeľ Technických služieb mesta
- veliteľ – náčelník Mestskej polície
Prípadne i ďalšie výberové konania v Mestskej knižnici, Múzeum a galéria a jednotlivé oddelenia MsU
Plnenie ich povinností je dosť formálne a nie je celkom uspokojivé. Nemali by riaditelia a vedúci zotrvávať na svojich stoličkách ako funkcionári pred rokom 1989, t. j. do dôchodku.

hovorca mestského Tieňového zastupiteľstva


 
Reakcia na príspevokpridané 15.1.2019 13:33:00

Vážený „ hovorca mestského Tieňového zastupiteľstva „
Tak ako ste poznamenali, personálne právomoci sú v kompetencii primátora mesta, ale nie všetky. V demokratických voľbách v novembri 2018 dali občania dôveru tomuto vedeniu a tým sa aj budem riadiť, teda výsledkami práce. Ak budem cítiť potrebu zmeny na niektorých pozíciách, tak k nim pristúpim.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 5.1.2019 13:49:51

Čistenie chodníkov v zime.

Dobrý deň.
Zaujímalo by ma ako je to s čistením chodníkov v zimnom období pred súkromnými bytmi.Od 1.1.2019 to má robiť mesto?
Ďakujem za skorú odpoveď.

obyvateľka Šiah


 
Reakcia na príspevokpridané 7.1.2019 10:43:12

Vážená „ obyvateľka Šiah „.Novelizáciou zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách, zákonom č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý bol prijatý v NRSR v roku 2018 prešla povinnosť odstraňovať závady v schodnosti chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v súvisle zastavanom území a hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom z vlastníkov nehnuteľností na obce a mestá. Znova týmto krokom preniesol štát ďalšiu povinnosť na plecia a rozpočet samosprávy bez finančného krytia. Mestá a obce dnes nie sú schopné na 100% zabezpečiť túto svoju povinnosť ( mať pripravenú techniku a ľudské sily v takom rozsahu aby sme túto povinnosť vedeli zabezpečiť v rozsahu maximálnej spokojnosti občanov ) je veľmi ťažko zvládnuteľné. Na toto sme upozorňovali zákonodarcov, napriek tomu bola novela schválená. Zatiaľ túto zimu Technické služby mesta Šahy túto svoju povinnosť zvládajú, ďakujúc aj pomerne priaznivým poveternostným podmienkam tejto zimy na našom území. V budúcnosti sa obávam, že táto povinnosť vyvolá zvýšené náklady , ktoré môžu mestá pokrývať len zvyšovaním svojich príjmov, teda vyššími poplatkami od Vás občanov. Verím však v zdravý rozum a po argumentácii dôjde znovu k zmene zákona. Dodnes si mnohí občania udržujú verejný priestor vlastnými silami. Dokonca štát má problémy vysporiadať vlastnícke vzťahy pod chodníkmi , ktoré v minulosti udržiavali občania a teraz musia samosprávy.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 27.12.2018 11:26:12

Plynofikácia v Preseľanoch nad Ipľom

Dobrý deň, pán primátor, chcela by so vedieť, či je v pláne zavedenie plynu do Preselian. Ak áno, kedy by sa to malo uskutočniť. Pýtam sa z toho dôvodu, že nám ubúda síl - starneme. Začína nám byť namáhavé vykurovanie pevným palivom. Celý život sme boli zamestnaní, zaslúžime si uľahčiť starobu. Myslím si, že si neželáme nadštandartné vybavenie našej dediny, len bývať tak, ako sa na dnešnú dobu patrí. Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Obyvateľka Preselian


 
Reakcia na príspevokpridané 2.1.2019 12:32:47

Vážená „ Obyvateľka Preselian „.Problematika plynofikácie mestskej časti Preseľany nad Ipľom nie je v kompetencii mesta. V minulosti takéto investície , zavedenie plynu do miest a obcí „ zvládlo investične SPP. Dnes to už také jednoduché nie je. Nie, že by mesto nemalo záujem vytvoriť štandardné podmienky pre našich obyvateľov, ale je to finančne náročná aktivita. Hľadáme možnosti ako túto problematiku riešiť, prídeme s vyčíslenými nákladmi. Následne sa rozhodne o ďalšom postupe. V tejto chvíli sa neopovážim sľúbiť ani realizáciu a ani termín.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 2.12.2018 21:05:24

Parkolas

Jo napot. A Thuroczy utcai lakasok elott egyre rosszabb a parkolas, mivelhogy a parkolok anno nem ennyi gepjarmure voltak tervezve. Mivel a Taban lakotelepen is bovitik a parkolokat, szeretnenk megkerdezni hogy a parkolok bovitesehez kell-e valamifele kervenyt beadni, esetleg alairast gyujteni hogy napirendre keruljon onoknel. Es hogy a varoshaza melyik reszlegenel juthatnank tovabbi informaciokhoz.

Thuroczy utcai lakosok


 
Reakcia na príspevokpridané 3.12.2018 11:29:20

Tisztelt Thuróczy utcai lakók!
A Tabán lakótelepi, azaz a Janko Kráľ utcai parkolóhelyek bővítésére a statikus és dinamikus közlekedési projekt első szakaszának keretében került sor. A Thuróczy utcai bővítés a második szakaszban kerül szóba, azonban, sajnos, itt a bővítéssel a projekt nem számol, mivel a lakótömbök körüli földterület nem városi tulajdon. A következő években a parkolóhelyzet megoldására javaslatok előterjesztését tervezzük. Tényleg nem tudunk minden gondot egyszerre megoldani. E problémával a város Urblík János mérnök vezette építésügyi, környezetvédelmi és regionális fejlesztési szakosztálya foglalkozik.

P.S.: A múltban én is írtam megjegyzéseket e fórumba, de nem szégyelltem nevemet adni hozzászólásomhoz.

Štefan Gregor, polgármester


 
pridané 20.11.2018 13:44:41

Výbor.

Dobrý deň Pán primátor.
Na začiatok Vám Gratulujem k znovu zvoleniu.
Ja sa chcem opýtať akým spôsobom budú volení členovia komisií a výborov v mestských častiach? Za odpoveď a podrobné vysvetlenie vopred ďakujem!

S úctou.

Uchádzač.


 
Reakcia na príspevokpridané 3.12.2018 07:47:51

Vážený „ uchádzač „ !
Ďakujem Vám za gratuláciu.

Noví členovia komisií a výborov mestských častí budú volený v súlade so zákonom 369/1990 Zb.z. a v súlade so štatútom mesta Šahy a jej dodatku. To znamená, že poslanci na verejnom zasadnutí MsZ zvolia členov a vedenie jednotlivých komisií hlasovaním. Predsedovia a podpredsedovia jednotlivých komisií sú obvykle poslanci MsZ. Členov výborov mestských častí volia znovu poslanci MsZ , tu ale svojho predsedu zvolia spomedzi seba členovia výboru.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
Položky 1-10 z 614

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka