Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
ŠahyHľadať
 
 

Otázky pre primátora

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - primátor

Pridať príspevok

 
pridané 31.3.2019 17:23:46

Separovaný zber odpadu pre cintorín

Dobrý deň,

neuvažovali ste ešte o možnosti separovania odpadu na cintoríne? Ľudia tam každý deň vyhadzujú veľké množstvo skla či plastov (kahance, vyhorené sviečky), možno by danej veci pomohli aspoň menšie koše, určite by to nebolo zbytočné alebo nezmyselné. Odpovedi sa poteším!:o)

Kapor


 
Reakcia na príspevokpridané 1.4.2019 10:11:28

Vážený p. „ Kapor „Ďakujeme za podnet. Do cintorína sa osadia farebne rozlíšené a označené 240l zberné nádoby na plast a sklo. Budeme dôrazne sledovať ako ich občania využívajú.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 21.3.2019 19:55:28

Fajčenie v areáli základnej školy

Vážený pán primátor, s podnetom na riešenie nežiaduceho stavu čo sa týka fajčenia maďarských učiteliek a riaditeľa základnej školy Pongrácza sme oslovili aj školský úrad. Ide o dlhšiu dobu pretrvávajúci jav, čo riaditeľ s mladými učiteľkami denno-denne cez všetky prestávky fajčia za budovou resp. pred budovou školy a naše deti zo slov. školy majú pozerať čo sa deje a dýchať cigaretový dyn nakoľko sa nejdná o ojedinelý prípad. Sťažnosť sme podali aj na riaditeľstvo, vieme, že sa jednalo s vedením maďarskej zš, aby rešpektovali zákaz fajčenia ale čo už od nich čakať, keď je v ich spoločnosti sám riaditeľ, ktorý ide príkladom.
Nekazte morálku našich detí, nech sa chichocú v reštike ale nie v školskom areáli.Ďakujeme za riešenie podnetu.

nahnevaní rodičia


 
pridané 15.1.2019 12:23:36

Výberové konania

Pán primátor!

Pri začiatku Vášho nového volebného obdobia chceme Vám osloviť, že by bolo vhodné a správne vyhlásiť výberové konania na funkcie vo Vašej kompetencii, hlavne:
- riaditeľ Technických služieb mesta
- veliteľ – náčelník Mestskej polície
Prípadne i ďalšie výberové konania v Mestskej knižnici, Múzeum a galéria a jednotlivé oddelenia MsU
Plnenie ich povinností je dosť formálne a nie je celkom uspokojivé. Nemali by riaditelia a vedúci zotrvávať na svojich stoličkách ako funkcionári pred rokom 1989, t. j. do dôchodku.

hovorca mestského Tieňového zastupiteľstva


 
Reakcia na príspevokpridané 15.1.2019 13:33:00

Vážený „ hovorca mestského Tieňového zastupiteľstva „
Tak ako ste poznamenali, personálne právomoci sú v kompetencii primátora mesta, ale nie všetky. V demokratických voľbách v novembri 2018 dali občania dôveru tomuto vedeniu a tým sa aj budem riadiť, teda výsledkami práce. Ak budem cítiť potrebu zmeny na niektorých pozíciách, tak k nim pristúpim.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 5.1.2019 13:49:51

Čistenie chodníkov v zime.

Dobrý deň.
Zaujímalo by ma ako je to s čistením chodníkov v zimnom období pred súkromnými bytmi.Od 1.1.2019 to má robiť mesto?
Ďakujem za skorú odpoveď.

obyvateľka Šiah


 
Reakcia na príspevokpridané 7.1.2019 10:43:12

Vážená „ obyvateľka Šiah „.Novelizáciou zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách, zákonom č. 106/2018 Z. z. o prevádzke vozidiel v cestnej premávke, ktorý bol prijatý v NRSR v roku 2018 prešla povinnosť odstraňovať závady v schodnosti chodníkov priľahlých k nehnuteľnosti, ktorá sa nachádza v súvisle zastavanom území a hraničí s cestou alebo miestnou komunikáciou, pokiaľ tieto závady vznikli znečistením, poľadovicou alebo snehom z vlastníkov nehnuteľností na obce a mestá. Znova týmto krokom preniesol štát ďalšiu povinnosť na plecia a rozpočet samosprávy bez finančného krytia. Mestá a obce dnes nie sú schopné na 100% zabezpečiť túto svoju povinnosť ( mať pripravenú techniku a ľudské sily v takom rozsahu aby sme túto povinnosť vedeli zabezpečiť v rozsahu maximálnej spokojnosti občanov ) je veľmi ťažko zvládnuteľné. Na toto sme upozorňovali zákonodarcov, napriek tomu bola novela schválená. Zatiaľ túto zimu Technické služby mesta Šahy túto svoju povinnosť zvládajú, ďakujúc aj pomerne priaznivým poveternostným podmienkam tejto zimy na našom území. V budúcnosti sa obávam, že táto povinnosť vyvolá zvýšené náklady , ktoré môžu mestá pokrývať len zvyšovaním svojich príjmov, teda vyššími poplatkami od Vás občanov. Verím však v zdravý rozum a po argumentácii dôjde znovu k zmene zákona. Dodnes si mnohí občania udržujú verejný priestor vlastnými silami. Dokonca štát má problémy vysporiadať vlastnícke vzťahy pod chodníkmi , ktoré v minulosti udržiavali občania a teraz musia samosprávy.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 27.12.2018 11:26:12

Plynofikácia v Preseľanoch nad Ipľom

Dobrý deň, pán primátor, chcela by so vedieť, či je v pláne zavedenie plynu do Preselian. Ak áno, kedy by sa to malo uskutočniť. Pýtam sa z toho dôvodu, že nám ubúda síl - starneme. Začína nám byť namáhavé vykurovanie pevným palivom. Celý život sme boli zamestnaní, zaslúžime si uľahčiť starobu. Myslím si, že si neželáme nadštandartné vybavenie našej dediny, len bývať tak, ako sa na dnešnú dobu patrí. Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

Obyvateľka Preselian


 
Reakcia na príspevokpridané 2.1.2019 12:32:47

Vážená „ Obyvateľka Preselian „.Problematika plynofikácie mestskej časti Preseľany nad Ipľom nie je v kompetencii mesta. V minulosti takéto investície , zavedenie plynu do miest a obcí „ zvládlo investične SPP. Dnes to už také jednoduché nie je. Nie, že by mesto nemalo záujem vytvoriť štandardné podmienky pre našich obyvateľov, ale je to finančne náročná aktivita. Hľadáme možnosti ako túto problematiku riešiť, prídeme s vyčíslenými nákladmi. Následne sa rozhodne o ďalšom postupe. V tejto chvíli sa neopovážim sľúbiť ani realizáciu a ani termín.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 2.12.2018 21:05:24

Parkolas

Jo napot. A Thuroczy utcai lakasok elott egyre rosszabb a parkolas, mivelhogy a parkolok anno nem ennyi gepjarmure voltak tervezve. Mivel a Taban lakotelepen is bovitik a parkolokat, szeretnenk megkerdezni hogy a parkolok bovitesehez kell-e valamifele kervenyt beadni, esetleg alairast gyujteni hogy napirendre keruljon onoknel. Es hogy a varoshaza melyik reszlegenel juthatnank tovabbi informaciokhoz.

Thuroczy utcai lakosok


 
Reakcia na príspevokpridané 3.12.2018 11:29:20

Tisztelt Thuróczy utcai lakók!
A Tabán lakótelepi, azaz a Janko Kráľ utcai parkolóhelyek bővítésére a statikus és dinamikus közlekedési projekt első szakaszának keretében került sor. A Thuróczy utcai bővítés a második szakaszban kerül szóba, azonban, sajnos, itt a bővítéssel a projekt nem számol, mivel a lakótömbök körüli földterület nem városi tulajdon. A következő években a parkolóhelyzet megoldására javaslatok előterjesztését tervezzük. Tényleg nem tudunk minden gondot egyszerre megoldani. E problémával a város Urblík János mérnök vezette építésügyi, környezetvédelmi és regionális fejlesztési szakosztálya foglalkozik.

P.S.: A múltban én is írtam megjegyzéseket e fórumba, de nem szégyelltem nevemet adni hozzászólásomhoz.

Štefan Gregor, polgármester


 
pridané 20.11.2018 13:44:41

Výbor.

Dobrý deň Pán primátor.
Na začiatok Vám Gratulujem k znovu zvoleniu.
Ja sa chcem opýtať akým spôsobom budú volení členovia komisií a výborov v mestských častiach? Za odpoveď a podrobné vysvetlenie vopred ďakujem!

S úctou.

Uchádzač.


 
Reakcia na príspevokpridané 3.12.2018 07:47:51

Vážený „ uchádzač „ !
Ďakujem Vám za gratuláciu.

Noví členovia komisií a výborov mestských častí budú volený v súlade so zákonom 369/1990 Zb.z. a v súlade so štatútom mesta Šahy a jej dodatku. To znamená, že poslanci na verejnom zasadnutí MsZ zvolia členov a vedenie jednotlivých komisií hlasovaním. Predsedovia a podpredsedovia jednotlivých komisií sú obvykle poslanci MsZ. Členov výborov mestských častí volia znovu poslanci MsZ , tu ale svojho predsedu zvolia spomedzi seba členovia výboru.P.S. V minulosti som aj ja písal otázky/pripomienky na toto diskusné fórum, ale nehanbil som sa za svoj názor a podpísal som sa.

Ing. Štefan Gregor, primátor mesta Šahy


 
pridané 24.10.2018 12:57:29

??

Dobrý deň, pán Primátor! Pred štyrmi rokmi ste nás vo svojej kampani presviedčali, že dáte do poriadku financie mesta. Ja a veľa ľudí Vám verilo, hlasovali sme na vás! Teraz sa dozviem, že vaši osobní priatelia dane a dlhy nemusia platiť, ani ich nevymáhate! Vrcholom arogancie voči vašim voličom je, že E.M. ( váš osobný priateľ, ktorý dlží 6000 € ) je na sociálnych sieťach váš hlavný kôň v kampani ! Nechutné nemyslíte? To po voľbách, ak vyhráte, bude tento pán vedúci finančného oddelenia?

Sklamaná Šahanka, ktorá vás už nebude voliť


 
pridané 23.10.2018 11:17:55

Daňový dlžnik.

Dobrý deň Pán primátor.
Kandidátka o ktorej je tu písané že je dlžničkou vôbec nie je uvedená v zozname dlžnikov. Bolo by dobré aby sa tu zverejňovalo podľa etického kódexu. Ja mám podozrenie že toto čo sa tu zverejnilo pochádza z hlavy zamestnankyne MSU lebo č.domu sa na kandidátke nespomína. A podobné mená medzi dlžnikmi a kandidátmi je až až. Pán primátor prednosta MSU bol ako zvolený? Takže to odstráňte kým to nebude mať súdnu dohru!.

Znehutený


 
pridané 22.10.2018 09:46:26

Daňový dlžník

Dobrý deň. Pán primátor na zozname kandidátov zaregistrovaných pre voľby do mestského zastupiteľstva v Šahách,je zaregistrovaná občanka ,ktorá je džníčkov na daňových poplatkoch v sume 1223,04 eu.Je členkov domácnosti v Preseľanoch pod č,d 117.Zákon jej to dovoľuje ?Kandidát by mal byť predsa vzorom a základné povinnosti voči mestu by mal rešpektovať. Alebo sa mýlim ?

Znechutený občan


 
Položky 1-10 z 611

dnes je: 23.8.2019

meniny má: Filip

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka