Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
ŠahyHľadať
 
 

Školstvo

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - školstvo

Pridať príspevok

 
pridané 24.3.2019 10:09:48

Reakcia na podnet Fajčenie učiteľov ZŠ Pongrácza pred a za budovou školy

Vážený rodič(ia)!

Dovoľte mi ešte raz touto cestou reagovať na Váš podnet ohľadne fajčenia učiteľov ZŠ Lajosa Pongrácza s VJM – Pongrácz Lajos Alapiskola v areáli školy.

Podľa § 7 ods. 1 písm. c) zákona 377/2004 Z. z. o ochrane nefajčiarov a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa zákaz fajčenia vzťahuje okrem iných aj na základné školy. S touto legislatívnou normou je oboznámený každý učiteľ našej školy vrátane mojej osoby a napriek Vášmu názoru zastávam názor, že v tejto oblasti nedošlo k porušeniu platných právnych predpisov.

Zdá sa mi zavádzajúce a neférové tvrdenie, keď píšete, že ste poukazovali na nejaký pretrvávajúci stav a dokonca ste sa viackrát sťažovali, keď do 22.03.2019 neevidujem žiadny takýto písomný ani ústny podnet. Napriek skutočnosti, že správcom budovy a areálu oboch škôl je ZŠ Janka Kráľa, bol by som rád, keby sa akékoľvek podnety rodičov (z oboch škôl, bez ohľadu na národnosť, rasu, náboženstvo a pod.) týkajúce sa našej školy komunikovali s našimi učiteľmi a v opodstatnených prípadoch, napr. ako je aj Váš, predovšetkým s mojou osobou, ako riaditeľom tejto inštitúcie.
Preto z mojej strany túto problematiku považujem za ukončenú na diskusnom fóre mesta a nemienim ďalej pokračovať, avšak bol by som rád, keby ste ma navšítvili v mojej kancelárii.

Ďakujem za pochopenie,


Mgr. Zsolt Bóna, riaditeľ školy

Mgr. Zsolt Bóna


 
pridané 21.3.2019 19:48:34

Fajčenie učiteľov ZŠ Pongrácza pred a za budovou školy

Viacerí rodičia sme poukazovali na pretrvávajúci stav, ktorý nás rodičov poburuje a to fajčenie učiteľov maďarskej základnej školy na verejnom priestranstve a to pred a za budovu školy. Dennodenne naše deti sledujú ako riaditeľ školy v spoločnosti mladých učiteliek cez všetky prestávky fajčí v areáli školy. Žiadali sme riaidteľa zjednať nápravu, no i napriek viacerým sťažnostiam sa vo fajčení pokračuje ďalej. Prečo majú naše deti vdychovať cigaretový dym, pozerať akým príkladom im idú maďarskí učitelia nehovoriac o riaditeľa, ktorý by mal byť morálnou autoritou a príkladom. Keďže tento problém sa ťahá už dávnejšie žiadame o okamžitú nápravu.

Pobúrení rodičia


 
Reakcia na príspevokpridané 22.3.2019 14:07:38

Reakcia na pripomienku: „Fajčenie učiteľov ZŠ Pongrácza pred a za budovou školy“

Milí „Pobúrení rodičia“! Po prvé: podotýkam, že sa patrí uviesť celé meno spomínanej školy, teda ZŠ Lajosa Pongrácza s VJM – Pongrácz Lajos Alapiskola.
Po druhé: ubezpečujem Vás, že som nezvykol reagovať na anonymné pripomienky, ale keďže je to na diskusnom fóre mesta Šahy (a je pritom aj zavádzajúca), tak považujem to za moju povinnosť, aj napriek tomu, že ste nemali v sebe ani toľko smelosti, aby ste sa menovite podpísali. Komu vôbec píšem? Koľkí ste vy „Pobúrení rodičia“?
A teraz k zavádzaniu verejnosti z Vašej strany! Učitelia z našej školy vôbec nefajčia na verejnom priestranstve ani pred, ani za budovou školy, za to Vám ručím. Z toho vyplýva, že ani jedno dieťa nemohlo vdychovať cigaretový dym. K morálnej autorite našich učiteliek, ako aj mojej, sa nemáte právo vyjadrovať, keďže nás ani nepoznáte.
S pozdravom

Mgr. Zsolt Bóna, riaditeľ spomínanej školy 
pridané 28.1.2016 15:21:33

Szülői vélemény

Szülői vélemény a tanárok sztrajkráról.
Tisztelt tanárok
Elhiszem , hogy nem úgy működik az iskolaügy ahogy kellene , a bérek is nagyon kicsik ezt mindanyian tudjuk de ilyen alapon ide lehetne sorolni az egeszségügyet az állami szereket a verseny szférát és így tovább. De talán az mégsem megoldás , hogy annak dacára hogy a korámány kijelentette előre , hogy nem enged a követeléseinek (Ficót ismerve nem is fog) ennek ellenére belementetek egyfajta zsarolásba s ehez a gyerekeinket használyátok túszként. Továbbá a médiaból értesülve a sztrájkban részvevő iskolák többsége biztosította a gyermekek felügyeletét az Ipolysági magy. tan. P.L. alapiskola még erre sem volt hajlandó az első három napban. Eből levonva a konzekvenciát nálam a félivi bizonyítványotok intővel zárult remélem év végére kijavítjátok!

Ipolysági szülő


 
pridané 26.1.2016 18:54:13

skola

Tele van a hócipőm az egész strájkkal, a tanárok tegyék a dolgukat , tehát tanítsanak.

ipolysagi szulo velemenye


 
pridané 17.5.2015 00:57:38

bilingvalne studium

Dobry den, chcela by som s urcitostou vediet, ci sa otvori bilingvalne studium na Gymnaziu v Sahach. Dakujem

Petra


 
Reakcia na príspevokpridané 19.5.2015 08:19:41

Vážená pani Petra,

bilingválne štúdium je na Gymnáziu v Šahách zavedené od školského roku 2014/2015. V školskom roku 2015/2016 otvorime jednu triedu tohto študijného odboru. V prípade Vášho záujmu nás, prosím, neváhajte kontaktovať telefonicky alebo osobne, radi na Vaše ďalšie otázky zodpovieme.


PhDr. Tatiana Wenclová, riaditeľka školy


 
pridané 14.10.2014 16:31:52

univerzita tretieho veku

Čakám na odpoveď už cez desať dní.
Je taký velˇký problém odpísať slovíčko áno alebo nie?

čiperný dôchodca


 
pridané 2.10.2014 16:27:39

univerzita tretieho veku

Prosím odpíšte mi, či v tomto školskom roku otvoríte v Šahách univerzitu tretieho veku.

čiperný dôchodca


 
pridané 3.2.2014 19:36:47

Zapis do MŠ

Dobrý deň!
Chcela by som sa informovať od kedy do kedy bude v roku 2014 trvať zápis do materských škôl. Ďakujem!

Zuzana M.


 
Reakcia na príspevokpridané 4.2.2014 10:05:02

Zapis do MŠ

Zápis detí do šahanských
materských škôl
Zápis detí do materských škôl na území mesta Šahy sa uskutoční
od 14. februára 2014 do do 14. marca 2014.
Materská škola, Hviezdoslavova 30, Šahy –
vyučovací jazyk slovenský
Materská škola – Óvoda, M. R. Štefánika 14, Šahy –
vyučovací jazyk slovenský a maďarský
Materská škola – Óvoda, Hviezdoslavova 32, Šahy –
vyučovací jazyk maďarský
Materská škola – Óvoda, Hontianska cesta 45, Šahy –
vyučovací jazyk slovenský
Materská škola – Óvoda, elokovaná trieda v Preseľanoch
nad Ipľom 1, Šahy – vyučovací jazyk maďarský


Beiratkozás
az ipolysági óvodákban
2014. február 14-től – 2014. március 14-ig
Óvoda, Štefánik tér 14., Ipolyság –
szlovák és magyar tanítási nyelv
Óvoda, Hviezdoslav u. 32., Ipolyság – magyar tanítási nyelv
Óvoda, Hviezdoslav u. 30., Ipolyság – szlovák tanítási nyelv
Óvoda, Honti u. 45., Ipolyság – szlovák tanítási nyelv
Óvoda, Pereszlény 1. (kihelyezett osztály) –
magyar tanítási nyelv

PaedDR. Angelika Révész, vedúca oddelenia


 
pridané 25.9.2013 16:13:55

Óvónö

Tisztelt Révész Angelika,

szeretnék érdeklödni, hogy milyen feltételek kellenek ahhoz, hogy valaki óvónö, netán igazgatónö legyen egy óvodában. Eddig azt hittem, hogy egy óvónönek minimum óvópedagógus képesitésre ill. az igazgatónö esetében min. 5 éves praxra van szükség. ppen ezért vettük döbbenten tudomásul, amikor a járás egyik kis falujában (az Ön hatáskörébe tartozik) egy tudomásunk szerint ilyen képesités nélküli fiatal hölgy lett az óvónö ill igazgatónö. Valóban bárki betölthet ilyen poziciót???


 
Reakcia na príspevokpridané 1.10.2013 07:29:16

Óvónö

Tisztelt „érdeklődő“!

Már több esetben megfogalmaztan ezen a fórumon, hogy nehezemre esik számomra ismeretlen érdeklődőkkel kommunikálni az oktatásügyi felvetésekről, meglátásokról, észrevételekről. Mivel nem tudom, hogy melyik óvodáról van szó, nem tudom, hogy ez így van-e, nem tudom ki kérdezi, nem tartoznak az óvodák a „hivatalos“ hatáskörömbe, nem tartom helyesnek, hogy erről egy fórumon folytassak levelezést, szakmai értékelést. Egy biztos, hogy úgy az óvodapedagógus, mint az igazgatói poszt betöltését csak az érvényes rendeletek és törvények értelmében lehet megvalósítani.


PaedDr. Révész Angelika


 
pridané 7.4.2013 20:58:37

Sötét jövő

Üdvözlök mindenkit! Kétgyermekes szülő vagyok, egyik gyermekem óvodás, a másik iskolás. Mind a ketten a városi ovodába és iskolába járnak. Tudom, hogy az iskola napközijét és az ovodát is a városi hivatal fizeti. Pont ezért nem értem, hogy létezik az, hogy jövőre az iskola napközijében, ahol már most 25/26-os létszámok vannak megszűnik egy csoport, mert állitolag nincs rá pénze a városnak. Akkor majd 35/36-an lesznek egy csoportban. Az ovodára van pénz, ahol 6 ovónő jut 45 gyerekre??? Nem pazarlás ez???? Nem lehetne azt a pénzt valahogy átcsoportositani??? FELHÁBORITÓ!

Egy szülő


 
Reakcia na príspevokpridané 10.4.2013 14:23:30

Sötét jövő

Kedves szülő!
Aggodalmára, felvetésére reagálva a következőket szeretném Önnek megírni:
Az Ön által megfogalmazott problémakör nem ennyire egyszerű. Az óvodák és a napközik anyagi bebiztosítását kicsit összetettebb módon rendezzük és intézzük, ezért az Ön felvetésére és megközelítésére, nem lehet ilyen leegyszerűsítve válaszolni. Azt, hogy az iskola napközijében hány gyermek lesz és hány csoportot terveznek az intézmény jogkörébe tartozik, erről az iskola vezetősége dönt. Hogy a döntésüket milyen elemzés előzte meg, erre az iskola fog Önnek válaszolni, mivel a hozzászólást továbbítottam az iskola igazgatósága felé /természetesen az ilyen nemű válaszadásra, azért nem fogom őket kötelezni/. A város eredeti jogköre a napközik és óvodák anyagi működtetése, így a város fedezi a fenntartás egy részét az államtól kapott juttatásokból. A szülök a tandíj összegével járulnak hozzá az intézmények tevékenységéhez. Az utolsó három kérdőmondata azonban elég "lényegretörő" és bátor felvetés, ami "rossz - helytelen" irányba fordíthatja az elemzéseket. Ezért (mindezt már számtalan alkalommal megírtam ezen a fórumon), kérem a kedves "Egy szülő" - t, hogy bátran vállalja nézeteit, felvetéseit, ötleteit, jövőt építő és szolgáló észrevételeit és keressen fel személyesen a hivatalban, így a probléma megoldása személyessé válhat és biztosan előbbre viheti a dolgokat. Azt is biztosan tudom, hogy az intézmény igazgatósága releváns választ tud adni mindenre, de ehhez el kell menni személyesen és fel kell tenni a kérdést.
Végezetül, igen, városunknak vannak anyagi gondjai, mindez majdnem minden város és község napi problémája. Ennek ellenére a városi költségvetés a napközik és a szülők igényeinek megfelelve, olyan összeget tervezett a működtetésre, ami minden elvárást biztosít.

Tisztelettel

PaedDr. Révész Angelika,osztályvezető


 
Položky 1-10 z 33

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka