Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Sociálne veci

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - sociálne veci

Pridať príspevok

 
pridané 6.2.2014 21:11:33

Thorama s.r..o

Dobrý deň,
našiel som nehnuteľnosť v Šahách, chcel by som,
otvoriť dom seniorov špecializované stredisko pre
dospelých.
Podľa potreby v Šahách.
Milan Zaujec-0915293227
milan.za@centrum.sk

Milan Zaujec


 
Reakcia na príspevokpridané 11.2.2014 07:59:39

Thorama s.r..o

Vážený Pán Zaujec !
Samospráva mesta a mestský úrad doposiaľ podporovali a aj v budúcnosti podporia každý podložený zámer investovať do rozširovania sociálnych služieb poskytovaných pre seniorov a dospelých mesta a blízkeho okolia. Základnou požiadavkou je, aby poskytovanie sociálnej služby pre verejným alebo neverejným poskytovateľom bolo registrované príslušným orgánom, v súlade s platnou právnou úpravou.
Na prerokovanie konkrétneho Vášho zámeru aj touto cestou Vás pozývame na pracovné stretnutie na úrovni vedenia mesta.
S pozdravom

JUDr. Ernest Zsolnay, vedúci oddelenia


 
pridané 3.1.2014 10:46:15

VPP pracovníci.

Vie mi dať niekto odpoveď na moje otázky?

Kto je zodpovedný, či a do koľkej robia VPP pracovníci v mestskej časti, jedno v ktorej.
Kto ich kontroluje či nie sú počas prác v podnapitom stave, či ešte
vôbec pracujú, lebo ich nikde nevidno.
Všade je bordel zarastajú trávnaté plochy burinou alebo po dlhodobom uskladnení odpadu sú vyhnité trávniky.

Dokedy plánuje mesto v tomto ešte pokračovať?
Alebo Vás mestské časti nezaujímajú?

Nespokojný občan.


 
Reakcia na príspevokpridané 8.1.2014 13:44:53

VPP pracovníci.

VPP pracovníci.

Organizátorom aktivačnej činnosti a drobných obecných prác na mestskom úrade je pán Ladislav Gáspár, ktorý je v dennom kontakte so všetkými siedmimi skupinami uchádzačov o zamestnanie, zaradených do týchto prác. Teda aj so skupinami, ktoré vykonávajú drobné obecné práce v mestských častiach. Aj o mestské časti máme záujem, preto pri organizovaní činnosti týchto skupín je úzka spolupráca so zástupcami miestnych výborov. Verte nám, väčšina účastníkov obecných prác s ochotou pracuje pre svoju mestskú časť. Ak na ďalšie skvalitnenie činnosti a odstránenie prípadných nedostatkov máte konkrétne pripomienky a podnety, radi Vás privítame na mestskom úrade, kde Vám podáme bližšie informácie a danú problematiku s Vami prerokujeme.

JUDr. Ernest Zsolnay, vedúci oddelenia


 
pridané 25.10.2012 18:51:06

UPSVaR Levice

dobry den, dufam ze sa situacia zo dna 25.10.2012 uz nikdy nebude opakovat! Vsetkych nezamestnanych ste nahnali na UPSVaR Levice, bolo tam nieco cez 1000 ludi, takmer sa tam pozabijali.

Clovek nema pracu a este musi cestovat do LV, nikto nam tie naklady nepreplati. A navyse isli sme uplne zbytocne, pracu tam ponukali hlavne levicanom, odvoz z okolitych miest ci obci nie je zabezpecenym takze nam Sahanom opat nic... ak neratam jedinu firmu zo Siah, ku ktorej sa radsej nevyjadrim...

Urad prace je myslim na to, aby obcanom pracu poskytol a nie nutil ich este cestovat za vlastne a tiez aby zhanali kazdu chvilu nejake peciatky. Co tak oslovit sahanske firmy a spravit take nieco v Sahach? Ale to asi tazko, lebo v Sahach uz takmer ziadnu firmu nenajdete,..

obcan


 
Reakcia na príspevokpridané 30.10.2012 07:12:11

UPSVaR Levice

Váš príspevok sme postúpili Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Leviciach, organizátorovi spomínaného podujatia, ktorý 30.10.2012 poslal odpoveď na zverejnenie v nasledovnom znení:

"Dňa 25.10.2012 na ÚPSVaR v Leviciach bola zorganizovaná Burza práce, kde bolo prítomných 19 zamestnávateľov z okresu Levice, 5 personálnych agentúr z celej SR a ponúkli prácu viac než 2500 UoZ a občanom okresu. Kde bolo ponúkaných 615 VPM na plný úväzok a 112 VPM na kratší úväzok v rámci celej SR aj zahraničia. Výsledkom Burzy práce bolo priamo na burze obsadených 45 VPM a ďalších 5 miest k 1.2.2012. 324 UoZ a občanov bolo zamestnávateľmi vybraných do užšieho výberového konania, 166 UoZ a občanov bolo zapísané do databáz zamestnávateľov a personálnych agentúr. Celkom 540 UoZ a občanov získalo prácu, alebo sa k nej priblížili čo je v priemere každý 5 účastník Burzy práce.

Vo svojom príspevku kritizujete, že Burzu práce má ÚPSVaR Levice urobiť v Šahách. ÚPSVaR Levice je jeden z mála úradov, čo takú to akciu organizujú najbližšia bude 16 a 17.11.2012 v Trenčíne a v mesiaci máj 2013 JOBEXPO v Nitre. Už len vzhľadom na VPM, potenciálnych zamestnávateľov a finančné prostriedky nie je možné takéto akcie organizovať po pracoviskách úradu. ÚPSVaR Levice pri organizovaní tejto Burzy práce oslovil prevažnú časť i zamestnávateľov Šahanského regiónu a záujem prejavili len dve firmy. Sám si odpovedáte na tieto otázky v svojom príspevku, že vo Vašom regióne už takmer žiadnu firmu pre Vás nenájdete. Žiada si to tu otázku a nie je už čas pozrieť sa i ďalej zo Šiah? My musíme ísť za prácou , práca už tak ľahko za nami nepríde.

ÚPSVaR nové VPM nevytvára, on môže len sprostredkovávať tie, ktoré zamestnávatelia ponúkajú. Preto i do budúcna budeme radi keď sa nám podarí Burzu práce zorganizovať v Leviciach.

Súčasne musíme povedať i s prijatím opatrení tak, aby nedochádzalo k tlačeniciam, ale nato majú hlavný vplyv ľudia ktorí na Burzu práce prídu. Zbytočne sú snahy organizátora spracovať harmonogram pozývania ľudí, pokiaľ ho návštevníci nedodržia. Tu úrad môže prijať len preventívne opatrenia.

Veríme, že do budúcna po prijatí novely zákona o službách zamestnanosti sa nám podarí i tieto problémy vyriešiť."


Ing. Stanislava Mikulová
Riaditeľka odboru služieb zamestnanosti
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Levice
Ľ. Štúra 53
934 05 LeviceJUDr. Ernest Zsolnay, vedúci oddelenia


 
pridané 5.10.2012 15:49:14

Informácie

Prosím Vás, aby ste ma informovali vo veci kancelárie Sociálnej poisťovne, kam každý piatok chodí pracovníčka z Levíc, lebo som sa dopočul, že už ani piatky nebude chodiť a všetko budeme musieť ísť vybavovať do Levíc.
Moja otázka znie, či je to pravda? Nedajú sa niektoré veci poslať poštou? Ktoré sú to veci? Aké sú termíny odovzdania potvrdení o PN pri konci mesiaca? Na ktoré doklady sa vzťahujú ešte termíny? Na akú adresu by sa mohli poslať tieto doklady? Máte informácie o tom, že aké dni sú stránkové v Leviciach, a asi aká je doba čakania? Za informácie vopred ďakujem.

Občan


 
Reakcia na príspevokpridané 15.10.2012 12:30:54

Informácie

Po neúspešnom rokovaní s riaditeľkou Sociálnej poisťovne, pobočka Levice, ktoré sa konalo dňa 26. septembra, pánovi primátorovi sa dňa 5. októbra v Bratislave pri osobnom stretnutí podarilo dosiahnuť u generálného riaditeľa Sociálnej poisťovne, že vysunuté pracovisko poisťovne v Šahách nebolo zrušené. Dohodlo sa, že oproti predchádzajúcim trom mesiacom, pracovníci Sociálnej poisťovne, pobočka Levice budú poskytovať služby v rozšírenom rozsahu prostredníctvom vysunutého pracoviska v Šahách v pôvodných priestoroch v budove mestského úradu.
Úradné hodiny vysunutého pracoviska sú:
Utorok od 8.00 hod. do 14.00 hod. pre výkon nemocenského poistenia a výber poistného.
Piatok od 8.00 hod. do 13.00 hod. pre výkon dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti.

Informáciu Vám poskytujeme oneskorene z dôvodu, že všetky podrobnosti práce vysunutého pracoviska boli s konečnou platnosťou upresnené na pracovnom stretnutí s riaditeľkou pobočky dňa 12. októbra.

JUDr. Ernest Zsolnay, vedúci oddelenia


 
pridané 30.5.2012 13:21:21

Error

Voľné pracovné miesta - Šahy a okolie na webovej stránke mesta Šahy ešte dokedy bude "error"???

Nemám rád error


 
Reakcia na príspevokpridané 31.5.2012 07:41:31

Error

V podstránke "Voľné pracovné miesta" bol opravený odkaz na webovú stránku Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny, kde je rozpísaná ponuka voľných pracovných miest podľa jednotlivých okresov.

JUDr. Ernest Zsolnay, vedúci oddelenia


 
pridané 19.4.2012 14:38:35

Soc.poisťovňa 2

Ano, je to pravda...od 1.júla 2012. Každý o tom vie, a každý mlčí. Občania, veď sa zobudťe!!! Budeme cestovať do Levíc a budeme len poradovím číslom 556... pre tunajšie pracovníčky SP. Bez tváre a bez mena. Tu v Šahách sme mali predsa pracovníčok, ktoré hovorili aj po maďarsky a boli ochotné a milé. ROBME NIEČO!!!

ja


 
Reakcia na príspevokpridané 20.4.2012 15:47:48

Sociálna poisťovňa

Ide o rozhodnutie generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne, ktoré bolo mestu doručené 20.3.2012. Ohľadom zrušenia vysunutého pracoviska v Šahách mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí dňa 29.3.2012 vypočulo argumentáciu Ing. Zrubcovej, riaditeľky pobočky Sociálnej poisťovne v Leviciach. Riaditeľka uviedla, že k zrušeniu dôjde k 1. 7. 2012 z dôvodu znižovania zamestnanosti a znižovania prevádzkových nákladov poisťovne. K prednesenému zástupca primátora Ing. Baráti poznamenal, že na území Slovenska pôsobí podľa jeho informácií 42 vysunutých pracovísk Sociálnej poisťovne, prečo sa musia rušiť dve pracoviská práve v rámci okresu Levice. Riaditeľka uviedla, že okres Levice ako prvý pristúpil k rušeniu svojich vysunutých pracovísk, ktoré budú rušiť aj ostatné pobočky. Poslanci požiadali primátora mesta, aby sa obrátil na generálneho riaditeľa Sociálnej poisťovne so žiadosťou o nezrušenie vysunutého pracoviska v Šahách. Ing. Lőwy, primátor mesta v mene samosprávy mesta a Združenia miest a obcí Hontiansko-poipeľského regiónu listom zo dňa 2.4.2012 požiadal Ing. Lopatku, generálneho riaditeľa o prehodnotenie rozhodnutia, a nech ponechá vysunuté pracovisko poisťovne v Šahách so všetkými doteraz vykonávanými činnosťami. Dňa 17.4.2012 nám bolo oznámené, že generálny riaditeľ poisťovne tejto žiadosti nevyhovel. Z uvedeného dôvodu dňa 19.4.2012 bola rozbehnutá vo všetkých obciach regiónu petícia za ponechanie vysunutého pracoviska pobočky Sociálnej poisťovne v Šahách. Petičné hárky sú prístupné do 27.4.2012 na mestskom úrade a na všetkých obecných úradoch regiónu. Prosíme obyvateľov mesta a celého regiónu, aby túto petíciu podporili. Možno priamy protest občanov – klientov – premôže byrokratický prístup vedenia Sociálnej poisťovne.


JUDr. Ernest Zsolnay, vedúci správneho a organizačného oddelenia MsÚ


 
pridané 17.4.2012 13:44:45

Sociálna poisťovňa

Ako som sa dopočula, teraz je to už skutočnosťou, budeme musieť chodiť do Levíc pre každé potvrdenie za nemalé poplatky /autobus/ a nemalý čas čakania. Kto to takto vymyslel???????

tičž občan


 
pridané 17.1.2012 17:53:03

občania bez prace

Je to pravda že kancelária sociálna poisťovna bude len v Leviciach?

občan


 
Reakcia na príspevokpridané 19.1.2012 10:09:04

občania bez práce

Mesto o takomto zámere sociálnej poisťovne doposial nebolo vyrozumené.

JUDr.Ernest Zsolnay, ved. správneho a organizačného oddelenia Msú


 
pridané 25.10.2011 17:20:38

Hladam si pracu

Hladam si pracu a mojim minusom je ze neovladam madarsky jazyk ktory casto vyzaduju je mojou povinnostou sa ho ucit alebo maju narok to vyzadovat odo mna??

Zuzana


 
Reakcia na príspevokpridané 31.10.2011 07:02:25

Hladam si pracu

Odpovedať na Vašu otázku nie je v našej kompetencii, ale môžem poznamenať, že podmienky prijatia zamestnanca v každom prípade určuje zamestnávateľ.

JUD.Ernest Zsolnay, vedúci správneho a organizačného oddelenia


 
pridané 5.10.2011 11:15:16

ODBER KRVI

Dňa 26.10.2011 v nemocnici Šahy, sa uskutoční odber krvi. Touto cestou by sme chceli pozvať všetkých ľudí, ktorí môžu a chcú darovať krv.
Ďakujeme!

Slovenský Červený kríž, územný spolok Šahy


 
Položky 1-10 z 18

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka