Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná
ŠahyHľadať
 
 

Šport

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - šport

Pridať príspevok

 
pridané 9.7.2014 20:40:38

Volejbal

Dobrý večer,
Sme partia mladých ľudí a radi hráme volejbal . Cez školský rok môžeme hrať v šk. telocvični ,ale cez prázdniny bohužial nemáme kde . Telocvičňu nám nedajú k dispozíci. Do barov a krčiem nechodíme radšej by sme športovali , ale kde?? Prosíme o radu alebo pomoc. Vopred ďakujeme

Mládež


 
Reakcia na príspevokpridané 16.7.2014 06:57:55

Volejbal

Dobrý deň,
mesto Šahy už v roku 2008 v projekte s názvom "Podpora aktívneho prístupu k športu občanov mesta Šahy" žiadalo dotáciu aj na vybudovanie volejbalového ihriska, ale bohužiaľ tento projekt nám nebol schválený. V mesiacoch september - máj členovia Amatérskeho volejbalového klubu v Šahách trénujú v pondelok a stredu v telocvični gymnázia. Podľa slov vedúcej klubu by v prípade záujmu bolo možné upevniť sieť V Areáli zdravia po úpravách ihriska a ich okolia. Bližsie informácie získate u vedúcej klubu H. Urblíkovej na tel. čísle 0907 793801

PaedDR. Angelika Révész, vedúca oddelenia


 
pridané 9.4.2014 19:30:27

Félcső

Sziasztok!

Szeretnénk megkérdezni, hogy a Csemadokkal szemben lévő felcsővel mi történt?
Esetleg elkerült máshova?

Várjuk a válaszotok!
Köszönettel:

Drégelypalánki Fiatalok

DPF


 
Reakcia na príspevokpridané 11.4.2014 08:30:38

Félcső

Kedves drégelypalánki fiatalok,
a scateboardos félcsövet /U-rámpa/ az Ipoly Únió állíttatta fel a Csemadokkal szemben lévő parkban, melyet aztán le is szereltetett. Úgy tudjuk az U-rámpa az ő tulajdonukban volt.

Az Ipoly Únió elérhetőségei:
tel.: +421 36 7410451
e-mail: ipelunion@gmail.com

Gáspár László, referens


 
pridané 1.3.2013 14:31:18

labdarúgó csapat

Ma azt hallottam, hogy tavasztól Ipolyságon nem lesz felnőtt labdarúgó csapat. Ha így van sajnálatos, a T-18 tornaterem után még ez is. Meddig fejlődhet még "vissza" ez a város?

szurkoló


 
Reakcia na príspevokpridané 4.3.2013 13:54:58

labdarúgó csapat

Idézem a polgármester válaszát 2013.3.4-ről, amely megtalálható a polgármester fóruma alatt.

"Az FK Slovan Šahy futballklub nem a város (mint jogi személy) alá tartozó közvetlen sportintézmény, hanem egy külön polgári társulás, mely saját struktúrával, vezetőséggel, és saját ellenőrzési rendszerrel rendelkezik. Egy olyan polgári társulás, melynek működéséhez az anyagi bevételt saját tagjaitól, vagy más fizikai és jogi személyek adományaiból biztosítja. Ipolyság város és a Műszaki Szolgáltatások Űzeme is azon jogi személyek közé tartoznak, amelyek az FK Slovan Šahy fő támogatói. Évente több mint 20.000,- euróval járulunk hozzá a futballstadion működésének fenntartásához (pl.: a vízdíj fizetésével az öntözéshez, zuhanyozáshoz; a technikai javításokhoz; egy teljes munkakörrel rendelkező pályakarbantartó bérével és a városi ifjúsági és sportbizottság által javasolt és a testülettel jóváhagyott pénzadománnyal). Minden évben a két fél szerződésben erősíti meg, hogy a Slovan milyen célra fordíthatja ezt a pénzadományt. Mivel a városon kívül további fő támogatók segítségére nincs kilátás az FK Slovan futballklub vezetősége február 25-i gyűlésén úgy döntött, hogy a szűkös anyagi körülményre való tekintettel a 2012/2013-as tavaszi idényben a felnőtt csapatot kijelenti a versenyből, viszont az utánpótlás és a két diákcsapat a versenykiírás szerint folytatja a tavaszi szezont. A város nem éppen kecsegtető pénzügyi helyzetének ellenére Ipolyság város ebben az évben is anyagilag és technikailag is támogatni fogja az FK Slovan futballklubot. Közelebbi információt a kialakult problémákról az FK Slovan vezetőségétől kaphatnak. Lőwy János mérnök, polgármester"

Gáspár László, sportreferens


 
pridané 19.2.2013 12:52:28

Sport

Mi az, hogy "poslite mi link?" Mar ne haragudjon, de nem azert vannak ott, hogy pl. az unios penzeket megpajazzak? Hogy mondhat ilyet? Hisz ez a maga(uk) dolga lenne elvegre meg fizetest is kapnak. Ha nem ertenek hozza akkor meg abba kell hagyni es atadni valaki mansnak a helyet, aki esetleg nem csak azert ul ott, hogy fizetest kapjon hanem tesz is valamit ezert a mar ugy is szornyu allapotban levo varosert!

Obcan


 
Reakcia na príspevokpridané 20.2.2013 14:21:09

Sport

A városi hivatal munkatársai figyelemmel kísérnek a minisztériumok által minden témakörben kiadott projektkiírást, de építésre és sportcsarnokrekonstrukcióra jelenleg lehetetlen pályázni, mivel ilyen jellegű kiírás a minisztériumok részéről nem létezik.

Gáspár László, sportreferens


 
pridané 15.1.2013 22:37:27

sport

chcem hrat stolny tenis, ale kde??? Do Turoviec chodit nechcem... tak co mate v plane? Z fondov EU sa da pekne pokryt rekonstrukcia sportovej haly, pripadne stavba novej...

sportovec


 
Reakcia na príspevokpridané 23.1.2013 07:28:32

šport

Milý športovec!
Ako stolného tenistu ma teší Váš záujem o tento šport a zároveň ma tiež neteší aktuálna situácia. Avšak 10 dní pred začiatkom dlhodobých súťaží sme museli hľadať nové pôsobisko po zatvorení telocvične T-18. Problém bol hlavne v osvetlení, ktoré nie je vyhovujúce ani v jednej telocvični (s výnimkou telocvične SOŠ, ktorá však patrí pod VÚC a hodina jej prenájmu nie je práve najlacnejšia). V kultúrnom dome vo V. Turovciach sme dokázali s pomocou sponzora urobiť osvetlenie a dohodnúť sa so starostom, za čo mu aj touto cestou ďakujeme. Vieme však, že ani toto riešenie nie je dlhodobé (tiež sme tam vlastne hostia). Do konca sezóny 2012/2013 musíme nájsť iné riešenie v Šahách.
P.S.: Prosím pošlite mi link na EÚ fond, z ktorého sa dá čerpať na rekonštrukciu haly, príp. stavbu novej...určite sa budeme o tieto peniaze uchádzať!

Ladislav Gáspár – referent odd. školstva, mládeže a športu


 
pridané 8.10.2012 15:04:10

T18

Čo bude s telocvičňou T18? Bude sa niečo riešiť, alebo ako je v Šahách zvykom zabudnete na to, prečkáte jednu zimu a budete ju môcť rovno zbúrať? Počkajme, zbúrať asi nie, lebo aj to stojí peniaze...
Alebo sa v nej ešte bude vykurovať naďalej?

kam ísť si zašportovať?


 
Reakcia na príspevokpridané 12.10.2012 07:54:48

T18


Na základe "Odborného posudku č.60 12 06 - Diagnostika a statický prieskum stavu nosnej konštrukcie Telocvične T-18 v Šahách", vypracovaného Technickým a skúšobným ústavom stavebným Bratislava, pobočka Žilina, Mesto Šahy dňom 18.9.2012 z a k á z a l o ďalšie prevádzkovanie telocvične T-18 v Šahách. Zistený havarijný stav budovy neumožňuje vykonávanie športových a iných činností. Túto situáciu Mesto Šahy, ako majiteľ objektu, musí a chce riešiť, preto sa v súčasnosti zabezpečuje stavebná firma, ktorá má v oblasti asanácie obdobných typizovaných telocviční konkrétne skúsenosti. Určenie rentabilnosti opravy, vyhotovenie projektovej dokumentácie na opravu – to sú ďalšie potrebné činnosti, ktoré sa zabezpečia do konca r.2012.
Zašportovať sa dá ísť po dohode s riaditeľmi škôl do školských telocviční a dňa 9. októbra bolo odovzdané do užívania aj multifunkčné ihrisko na Mládežníckej ulici. Aj mne osobne je veľmi ľúto, že sme museli uzavrieť mestskú telocvičňu, nakoľko som ju využíval od jej otvorenia.

Ladislav Gáspár – referent školstva, mládeže a športu


 
pridané 26.9.2012 18:31:15

bitky

mali by ste zabezpecit, aby "slavni" vasi karatisti nevyuzivali toto umenie na bitky na verejnosti a este navyse v podnapitom stave... myslim ze na to je zakon... taki nemaju v sporte co robit

trener ju-jitsu BA


 
Reakcia na príspevokpridané 27.9.2012 09:00:59

bitky

Dobrý deň,
podľa našich vedomostí, Mestská polícia a ani Obvodné oddelenie PZ v Šahách nemá záznam o bitke na verejnosti, ktorej aktérmi by boli naši karatisti.

Ladislav Gáspár - referent oddelenia školstva, mládeže a športu


 
pridané 3.2.2012 08:23:06

Miro

V meste sa povráva že muži futbalového klubu končia a nebudú pokračovať v jarnej časti súťaže IV ligy kvôli financiám. Môže sa už konečne k tejto téme niekto vyjadriť z kompetentných a napísať konečné stanovisko? Neodkazujte nás na Urblíka, on nepovie nič, len pokrčí ramenami.

Fanúšik


 
Reakcia na príspevokpridané 10.2.2012 12:33:57

Miro

Milý Miro (fanúšik) !

FK Slovan Šahy je občianske združenie s vlastnými štruktúrami a štatutárnym zástupcom. Je to nezisková organizácia, ktorá finančné prostriedky na realizáciu svojho cieľa a zabezpečenie svojej činnosti získava z nasledujúcich zdrojov: z príspevku zriaďovateľa a jeho členov a darov od právnických a fyzických osôb. Mesto Šahy je jeho najväčším (a zdá sa, že aj jediným) prispievateľom. Každý rok prispieva mesto a Technické služby sumou cca.
20.000,-€ na prevádzku futbalového štadióna. Tohto roku mesto vyčlenilo sumu 31.000,-€ na činnosť športových klubov. Komisia pre šport a mládež po februárovom zasadnutí MsZ (kedy by mal byť schválený rozpočet mesta) rozhodne o presnej výške príspevku pre FK Slovan Šahy. Predpokladám, že suma nebude o nič menšia ako po predchádzajúce roky, skôr naopak.
Tvrdenie, že muži FK Slovan Šahy končia a nebudú pokračovať v jarnej časti IV. ligy kvôli financiám, aj napriek horeuvedeným dotáciám, je potrebné prekonzultovať s vedením klubu.

Ladislav Gáspár – referent oddelenia školstva, mládeže a športu


 
pridané 21.6.2011 22:10:20

kétnyelvű hirdetést a focistadionba!

Nagyon érdekes focimeccs volt ma Ipolyságon : Dukla Banská Bystrica - Siófok 1:0.
Jó szervezés, jó drága jegyár (2 € ) és egynyelvű hirdetés.
Többen megjegyezték, hogy a bemondó miért csak szlovákul jelent. Az emberek megszokták, hogy a bajnoki meccseken is csak szlovákul van - ez sem természetes , mert a kétnyelvű városban kétnyelvűen kellene a törvény szerint jelenteni, mint a városi hirderőben - viszont ha már egy nemzetközi meccset rendezünk és az egyik csapat Magyarországi, abszolút primitívségnek tűnik, hogy nincsenek üdvözölve magyarul. Vagy tanuljanak meg szlovákul - na slovensku po slovensky- és akkor majd megértik , hogy szeretettel üdvözöljük őket Sahyban...

Hajrá Ipolyság!!!!!


 
Reakcia na príspevokpridané 24.6.2011 11:03:16

kétnyelvű hirdetést a focistadionba!

Az Ön meglátása megalapozott, ezért szeretném megkérni, hogy ezzel a problémával forduljon az FK SLovan Šahy futballklubhoz, mivel a sportklubot nem a város működteti, hanem önálló jogalanyisággal rendelkező sportintézmény.

Gáspár László, sportreferens


 
pridané 9.2.2011 20:49:43

egy tag a súlyzós edzéssért..

koszonom szépen válaszát!de nemmindenre tudtam meg a választ..és eloszor is igenis én ott voltam egy évet az IPFnél..a skafstnál!és akkor is semmi támogatást nemvettem volna észre..és hát ezen vitatkoznák egy idejig h ezeknél h vannake dopping tesztek meg ilyenek..mert igenis nagyon észre venni ha valaki doppingol és itt ebben is hát tisztán nincs esély és éppen ezért mentem át egy olyan federációban ahol igen is dopping ellenesek!ha van ideje nézzen is utána a federáció neve ssnkf (Slovenská Spoločnosť pre Naturálnu Kulturistiku a Fitness)..és ugyanugy nagyon színvonalas versenyeik vannak.. a másik meg h ha nincs federáció a karateban mert hát nemértek hozzá akkor hogy lehet h ilyen szintu versenyekre járnak..és máshol meg színvonalasabbak..ott nincs kategorizálva h jobbak vagy rosszabak amator vagy profi?!ennyi pénzt ok mire koltenek?!és én konkrétan nem a klubbnak akarok vagy csak szeretnék h sponzoráljon a város vagy h oda tobb pénzt mert ahogy lejjebb is olvasható ott minden hónapban osszevan szedve a 10 euró és ki lehet számolni h mennyi bevétel van egy hónapban..és ezért is én koszonetet mondok vagyis írok h ezt a város még tudja támogatni..csak én nem a klubbot mondom..és osszehasonlítanak egy olyan klubbal mind Tesmakon van..és ugyanannyi pénzt kapnak..ezsi nevetséges..nemvitatkozom csak nemértek ezekhez h mire mennek ezek a pénzek..énis ugyanugy sportolónak érzem magam és méghozzá jobbnak és tisztességesebbenk mind itt a karatesok vagy a focisták..én betartom a rendszeres étkezéstol kezdve mindent..nemiszok alkoholt végkébb évektol..nem cigizek..tisztességesen betartok minden limitet ami egy igazi sportolónak kellene..melyik sportoló itt Ipolyságon tartja be ezeket???ha nincs pénz megértem de semmi elismerést nemkapunk ezért..nemvagyok pénzéhes..csak osszevissza mennek a pénzek és hát erre egy picit felfigyeltem..ha más kap mi miert nem???ismétlem nem a klubb..én mint egy regisztrált sportoló..


 
Položky 1-10 z 28

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka