Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu vodorovná

Výstavba a urbanizmus

V tejto sekcii budú zodpovedané Vaše konkrétne otázky a námety. Najneskôr do 5 pracovných dní uverejníme odpoveď v spolupráci s príslušnými odbornými pracovníkmi mesta z danej oblasti.
Komentáre k jednotlivým príspevkom posielajte do "Všeobecnej diskusie".

Otázky a odpovede - výstavba a urbanizmus

Pridať príspevok

 
pridané 25.9.2019 10:30:02

Oprava cesty po zasahu vodarov

Dobry den prajem,

ako vychadzame z Tabanskej ulice na janka Krala po kopci, tak znacna cast vozovky bola rozkopana nie az tak davno pri oprave vodovodneho potrubia vodarenskou spolocnostou.

Je ich povinnostou po oprave dat vozovku do povodneho stavu a mesto na to musi dohliadnut.

Zial to, ze tam nasypali kamene a auta ten usek musia neustale obchadzat, cim dochadza ku koliziam v doprave, nemozeme pokladat za POVODNY stav!

Planuje s tym mesto nieco robit?

Peter


 
Reakcia na príspevokpridané 3.10.2019 07:28:41

Dobrý deň
Na uvedenom úseku Západoslovenská vodárenská spoločnosť odstraňovala poruchu na vodovodnom rozvode. Koncom septembra pripravili podklad k povrchovej úprave. Výrez zaasfaltujú po dodávke asfaltu v nasledujúcich dňoch.

Ing. Ján Urblík, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja


 
pridané 30.8.2018 15:38:56

Realizované projekty 2017

V augustovom čísle HL sa píše, že v roku 2017 bol realizovaný projekt„Triedený zber biologicky rozložiteľného odpadu Šahy“ za
303 308.00€. Na stránke mesta v rubrike "Projekty" tento projekt máte uvedený ako projekt "Schválený". Podľa tohto jedno z týchto dvoch tvrdení je zavádzanie, ktorý to je ???

Wollent József


 
Reakcia na príspevokpridané 3.9.2018 10:47:48

Tabuľky sú v súlade s realitou. Projekt „Triedený zber biologicky rozložiteľného odpadu Šahy“ bol schválený a Zmluva o poskytnutí NFP č. OPKZP-PO1-SC111-2016-10/03 bola podpísaná v roku 2017. Následne bolo vyhlásené verejné obstarávanie na dodávku tovarov a služieb. Podklady z verejného obstarávania na dodávku tovarov boli dôkladne odkontrolované poskytovateľom dotácie ako aj Úradom pre verejné obstarávanie, čím sa proces realizácie projektu predĺžil a oddialil sa aj termín dodania tovaru na rok 2018. Realizácia projektu stále prebieha – v máji 2018 boli dodané nádoby na BRO v počte 1000 ks. Automobil bude dodaný pravdepodobne v októbri 2018. Slovo „realizovaný“ znamená prebiehajúci stav, čiže v uvedenom období prebiehala daná skutočnosť... V našich tabuľkách na webstránke mesta ako aj v článkoch v Hontianskych listoch priebežne informujeme verejnosť o prebiehajúcich aktivitách. Po zrealizovaní uvedeného projektu plánujeme vydať článok s aktuálnymi informáciami ako aj fotkami dodaných tovarov.Váš záujem o projekty ma teší. Som otvorená konštruktívnej kritike a predovšetkým komunikácii, tvorivým nápadom, ktoré vedú k zveľadeniu nášho mesta.

V prípade akýchkoľvek otázok, ma prosím, neváhajte kontaktovať osobne na MsÚ, prípadne mailom projekt@sahy.sk.

Bez váhania poskytneme informácie, radi budeme spolupracovať...Ing. Iveta Majerčíková, projektový manažér


 
pridané 24.3.2018 14:44:49

Futbalový štadión

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, že či neplánujete v najbližšej dobe renováciu fasády futbalového štadiónu a opravu oplotenia. Vyzerá to dosť škaredo. Rysuje sa celkom dobrý a mladý tím futbalistov, ktorí majú na to, aby postúpili aj vyššie, zaslúži mesto reprezentovať aj krajšie. Ďakujem za skorú odpoveď.

Fanúšik futbalu


 
Reakcia na príspevokpridané 27.3.2018 07:10:54

Vážený fanúšik futbalu,
Mesto Šahy plánuje v roku 2018 opravu budovy futbalového štadióna a to rekonštrukciu strechy a obnovu fasády .

Ing. Ján Urblík, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja


 
pridané 16.3.2018 09:43:45

Válaszolatlan kérdések.

Tisztelt szakosztály, két kérdéssel fordultam Önökhöz s a mai napig még nem válaszoltak rá. Csak annyit szeretnék közölni, hogy már nem is szükséges válaszolni. Egyszerű kérdések voltak, négy hónap alatt két kérdést tettem fel / több nem is volt /, s erre nem voltak hajlandók válaszolni. Ahogy írtam nem is szükséges a véleményem az egész fórumhoz az, hogy a cenzúra jelen van.

egy polgár


 
Reakcia na príspevokpridané 16.3.2018 13:07:26

Vážený občan,

Podľa našich informácií na ul. I. Madácha odkúpila rodinný dom obchodná firma pôsobiaca v meste už niekoľko rokov, so zámerom zriadiť v ňom svoje kancelárske priestory.Ing. Ján Urblík, vedúci oddelenia výstavby, životného prostredia a regionálneho rozvoja


 
pridané 1.3.2018 11:00:51

Információ !

Tisztelt szakosztály, 2017 november 24-én egy kérdéssel forultam önökhöz " Egy új cég ? " címmel. Eltelt azóta három hónap s a mai napig még nem kaptam rá választ. Miért ?

egy polgár


 
pridané 24.11.2017 12:51:24

Egy új cég ?

Jó napot, szeretném tudni, hogy a Madách utcában az autószervisz mellett milyen aktivitás van folyamatban. Úgy tudom, hogy valamilyen cég megvásárolta az ingatlant. Szeretném, ha értesítenének, hogy mi lesz abban a családi házban és a hozzá tartozó nagyobb épuletben.

egy polgár


 
pridané 24.2.2017 22:35:30

Areál Zdravia

Dobrý deň,
Zaujímalo by ma, či areál zdravia na sóderosi patrí do súkromného vlastníctva alebo je to opäť majetok mesta. Za odpoveď vopred ďakujem

Dominika


 
Reakcia na príspevokpridané 27.2.2017 08:11:18

Vážená Dominika,

Areál Zdravia stále je v súkromnom vlastníctve.
 

Róbert Rakyta, referent oddelenia výstavby, ŽP a RR


 
pridané 29.11.2016 09:56:05

Kanalizácia

Dobrý deň,
potreboval by som vedieť, že aký je postup / písomná žiadosť atď. /
pri pripojení na verejnú kanalizáciu, lebo v našej ulici je zriadená verejná kanalizácia už dlhšiu dobu. Potreboval by som vedieť, že koľko by mi to finančne vyšlo, myslím na administratívne výdavky
/ doteraz nie som pripojený lebo som na to nemal financie /. Taktiež by ma zaujímalo, či budem musieť zaplatiť pokutu podľa VZN mesta Šahy č. 3/2013 o nakladaní s odpadovými vodami v katastrálnych územiach mesta Šahy.
Za odpoveď Vám vopred Ďakujem.

Peter K.


 
Reakcia na príspevokpridané 2.12.2016 07:29:32

Vážený Peter K.,

k vybudovaniu kanalizačnej prípojky predovšetkým potrebujete mať povolenie - ohlásenie drobnej stavby. K ohláseniu je potrebné odovzdať vyplnenú žiadosť, potvrdenú stavebným dozorom alebo oprávnenou organizáciu, priložiť 2x projektovú dokumentáciu vyhotovenú odborne spôsobilou osobou, vyjadrenie správcov podzemných inžinierskych sietí (ZsVS, SPP, ZsE, Slovak Telekom), originál listu vlastníctva a kópie katastrálnej mapy. Za ohlásenie drobnej stavby správny poplatok je 10 EUR pre fyzickú a 30 EUR pre právnickú osobu. Okrem toho 8 EUR sa platí za list vlastníctva a 8 EUR za kópiu z katastrálnej mapy. Tlačivo nájdete na našej stránke /www.sahy.sk/ pod hlavičkou Mestský úrad – tlačivá na stiahnutie – ohlásenie drobnej stavby. Ak ste neporušil VZN č. 3/2013, tak nebudete pokutovaný.

Róbert Rakyta, referent oddelenia výstavby, ŽP a RR


 
pridané 25.11.2016 20:38:28

Pôdorysy

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či na mestskom úrade poskytujete pôdorysy jednotlivých areálov mesta Šahy. Hlavne by ma zaujímalo, či by bolo možné získať na mestskom úrade kópiu pôdorysu areálu Sóderosa. Za odpoveď vopred ďakujem.

Dominika


 
Reakcia na príspevokpridané 29.11.2016 18:10:56

Vážená Dominika,

ak pod pojmom „pôdorysy“ rozumiete kópie z katastrálnej mapy, tak tie Vám bez problémov vieme poskytnúť.

Róbert Rakyta, referent oddelenia výstavby, ŽP a RR


 
pridané 14.10.2016 09:36:15

Revitalizácia

Vážená Dominika
Hoci Vaša otázka znela inak, no odpoveď ste dostala nato aké financie dostal mestský úrad a nie nato ako Vy sa pítate a financiách získaných na revitalizovaných v priestoroch nášho mesta. Napr. len naša organizácia Ipeľská únia ich získali až 5, no na stránkach mesto ich nenájdete ale nájdete ich na stránke www.ipelskaunia.sk alebo na našom facebooku.
S pozdravom
József Wollent


 
Položky 1-10 z 39

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

webygroup
Deutch version
English version
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka